2019

2019

Podsumowanie

2 lipca 2019 Golęcin na nowo ożył emocjami lekkoatletycznymi a poznaniacy mieli okazję oglądać największe sławy polskiej i światowej lekkoatletyki. Na trybunach zasiadło ok. 2500 osób, które wspaniale dopingowały sportowców, którzy odwdzięczyli się fantastycznymi wynikami.

Pulę wygranych otworzyła Joanna Fiodorow, która w konkurencji rzutu młotem osiągnęła wynik 74,46 m, a wśród panów brylował Wojciech Nowicki z wynikiem 81,74 m tym samym osiągając najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. Nie zabrakło też emocji w pchnięciu kulą panów, podczas którego Michał Haratyk zdeklasował pozostałych rywali wynikiem 21,26 m. W skoku w dal zaciętą rywalizację wśród kobiet wygrała Adrianna Szóstak z wynikiem 6,23 m skacząc o centymetr dalej niż Magdalena Żebrowska, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy. Emocji nie brakowało przez całe 3,5 godziny!

Tutaj można sprawdzić wszystkie wyniki (PDF). Zachęcamy także do obejrzenia krótkiego filmowego podsumowania. W serwisie WTK dostępna jest także pełna relacja z wydarzenia.

Gwiazdy pierwszej edycji Mityngu

Patrycja Wyciszkiewicz
Patrycja WyciszkiewiczBieg na 400m
Michał Haratyk
Michał HaratykPchnięcie kulą
Denia Caballero Ponce
Denia Caballero PonceRzut dyskiem
Paweł Wojciechowski
Paweł WojciechowskiSkok o tyczce
Wojciech Nowicki
Wojciech NowickiRzut młotem
Yaime Pérez
Yaime PérezRzut dyskiem
Paweł Fajdek
Paweł FajdekRzut młotem
Malwina Kopron
Malwina KopronRzut młotem
Iga Baumgart-Witan
Iga Baumgart-WitanBieg na 200m
Joanna Fiodorow
Joanna Fiodorowrzut młotem
Dilszod Nazarow
Dilszod Nazarowrzut młotem
logo-pa-sygnet.png
Wykonanie: JTC